SKANDAL: Përgjigja e shqiptarit, zonja Marine le Pen, shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni dhe …

Ka mjaftuar vetëm një shkëndi mes mbështetësit të Marin Le Pen dhe një gazetari Shqiptarë në një seminar që të përfundoje mes njëri-tjetrit me një fjalor të rëndë dhe të pa përmbajtshëm.Ka qënë një diskutim e cila ka degjeneruar në një debat të rëndë dhe sharje, ku njëri nga mbështetësit e ekstremistes së djathtë Marine Le Pen ka ndërprerë dhe është munduar të diskriminoje publikisht Shqiptarët duke thënë:

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Shkenctarja Serbe trondite Serbet, shihni cfar thote per shqiptaret

Albanofobia ose urrejtja ndaj shqiptarëve, është shumë e pranishme në Serbi. Albanofobia shprehet me stereotipe negative, me paragjykime dhe diskriminim ndaj pjesëtarëve të popullit shqiptar.

Albanofobia mund të marrë formën e racizmit, nëse është e lidhur me besimin se shqiptarët janë një lloj race inferiore.

Ndjenjat anti-shqiptare janë pasqyruar në përdorimin e titullit «shiptari», që kanë konotacione negative dhe në gjuhën serbe konsiderohet ofendim.

Gjatë gjithë historisë, shumë intelektualë serbë kanë propozuar projekte të ndryshme anti-shqiptare, janë të shquar si: Jovan Cvijic, Vaso Çubriloviç, Ivo Andriç, Vukotiq, Stevan Moljević dhe të tjerët

Ja karakteri juaj sipas muajit të lindjes

Në bazë të muajit kur keni lindur ju mund të mësoni disa tipare për karakterin tuaj femëror.Femrat e lindura në muajin janar janë shumë ambicioze, por më tepër serioze dhe konservatore. Femrat e lindura në këtë muaj priren të jenë shumë kritike, si dhe nuk duan të flasin për ndjenjat e tyre. Ato lejojnë tu afrohen vetëm njerëzve që janë në të njëjtin nivel intelektual me to dhe që ndajnë të njëjtat pikëpamje për jetën.

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

7 Menyra te lehta per te larguar dhimbjet e kurrizit

Have you experienced a reoccurring tingling pain in your lower back? Does the pain extend from your lower back or buttocks to your legs and feet? If you answered yes to these questions, it’s quite possible that you are experiencing sciatica, a condition characterized by irritation to the sciatic nerve. About 40% of the population experiences this condition at some point in their lives,

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

LAJMI I FUNDIT: Arrestohet Hashim Thaçi me urdhër të Gjykatës Speciale (Video)

Njësia Speciale e Republikës së Kosovës, bashkë me KFOR-in dhe Policinë e Eulexit, kanë arrestuar sonte Presidentin Hashim Thaçin.
Ky arrestim është bërë pas urdhërit që ka dhënë prokurori i Gjykatës Speciale, amerikani David Schwendiman.
Realisht asgjë nuk ka ndodhur dhe askush nuk është arrestuar por sot është 1 PRILLI – APILILILILILILILI
JU KEM RREJT O JU KEM RREJT….JU KEM RREJT….

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

5 vjeçari nga Përmeti me intelekt të jashtzakonshëm, gjeni i vërtetë

E pazakontë dhe në kufijtë e të pabesueshmes kjo çfarë është në gjendje të bëjë ky vogëlush nga Përmeti.
Është vetëm 5 vjeç por ka aftësi të jashtëzakonshme për të kryer veprime matematikore të një shkalle vështirësie shumë të lartë.
Arbri është padyshim më i avancuar se bashkëmoshatarët e tij dhe pritet që Ministria e Arsimit ta kalojë në klasat e larta më shpejt se bashkëmoshatarët, përmes një testi inteligjence.

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Si u vra Isa Boletini ?

Bëhet fjalë mbase për një sekuencë, së cilës fare pak i afrohen versione të ngjashme të historisë botërore, qofshin të hiperbolizuara nga fantazistë. Ja skena e papërsëritshme:

“I futur në kurth, Isa Boletini qëllohet nga të gjitha anët me plumba, por nuk bie teksa arrin të qëllojë deri në fund mbi ekzekutorët e vet. I bërë sallatë nga predhat, ai nuk shtrihet, nuk nxjerr zë, nuk dridhet, nuk bën asnjë hap pas, si të ishte prej shkëmbi.

Dikur plagët e rrëzojnë në gjunjë, por sërish ai arrin të mbajë armën në duar duke qëlluar… Dhe në momentin që dora e djathtë i copëtohet, e kalon revolen në të majtën…”.

Kush është vajza që Edi Rama i kushton një postim në orët e para të mëngjesit

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me imazhin e yllit më të ri shqiptar, Enkelejda Kamani, solistja e re e TOB që u rendit e para ndër 6 fituesit e Akademisë La Scala për periudhën 2017-2019! Qiellit të botës operistike i shtohet një tjetër yll, që na provon sërish se ëndrrat me sy hapur, realizohen kur pasioni dhe vendosmëria nuk njohin pengesë.Faleminderit Enkelejda”, shkruan Rama.

Opinionisti grek: Edi Rama më shokoi kulturalisht, u ndjeva si një qytetar i botës së tretë

E ndoqa dje në stacionin televiziv Skai intervistën e Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, (në Alexis Papachelas) dhe e pranoj se pësova një tronditje kulturore, pasi u ndjeva si qytetar i një vendi të botës së tretë.Nuk e kisha parë kurrë Ramën të flistë dhe të analizonte marrëdhëniet dhe problemet greko-shqiptare, por kisha dëgjuar se Rama është një…

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Mjekët në shok: Zbulohet kura për arteriet e bllokuara, gurët në veshka, kolesterolin e lartë…

Mjekët në shok: Zbulohet kura për arteriet e bllokuara, gurët në veshka, kolesterolin e lartë…

Qëllimi kryesor i këtij eliksiri gjerman është trajtimi dhe parandalimi i bllokimit të arterieve. Por përveç kësaj kjo kurë trajton edhe kolesterolin e lartë, infeksionet dhe ftohjen, pastron mëlçinë dhe rrit sistemin imunitar. Kjo kurë natyrale ka vetëm nga 4 përbërës:
4 thelpinj hudhre të mëdha

4 limonë të paqëruar nga lëkura

2 copa rrënjë xhenxhefili

2 litra ujë

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper