Zeka: Jam i kërcënuar seriozisht nga grupi i Azem Sylës

Image result for milaim zeka azem syla

Një bisedë komunikimi mes Milaim Zekës dhe një shoku të tij e ka nxjerrë në rrjetin social në Facebook, shoku i tij, James Stern, ku Zeka thotë se është i kërcënuar nga grupi i Azem Sylës.

Pasi ia parashtron disa pyetje Milaim Zekës, i cili në një komunikim në viber, pohon se është i kërcënuar seriozisht.

“Jam i kërcënuar seriozisht…” i rrëfen mikut të tij Zeka, ndërsa i pyetur se nga kush, Zeka thotë se nga grupi i Azem Sylës.

MOS E HUMB, KLIKO LINKUN E MEPOSHTEM PER ME TEPER..

SKANDAL NE KOSOV: Këshilltari i kryeministrit Mustafa, ish pjesëtar i MUP-it të Serbisë?! (Video

Këshilltari i kryeministrit Mustafa, ish pjesëtar i MUP-it të Serbisë?! (Video)

Ivan Tomiçi, drejtor i Zyrës për Komunitete në Qeverinë e Kosovës, por edhe këshilltar i kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, duket se para se të hyjë në politikë, ka qenë pjesë e MUP-it të Serbisë.

Agjencia e Lajmeve KosovaPress ka kontaktuar zyrën për media të Qeverisë së Kosovës, por ata kanë thënë se nuk janë në dijeni të këtyre fakteve. Ndërsa, Tomiç e mohon të ketë punuar ndonjëherë për çfarëdo institucioni të Qeverisë së Serbisë…..

Link1: Kliko linkun e meposhtem per me teper

Hapen arkivat e para: Dëshmi që Troja ishte qytet Ilir (Shqiptar)

Jemi në mes të dy botërave, jo vetëm Lindje- Perëndim por edhe prapambetje dhe obskurantizë m dhe lulëzim dhe dritë. Cilën ta zgjedhim?

Në kohën e vlimit të terrorizmit në botë ne shohim që e mira është e futur ndër shqiptar dhe e kërkojmë të kaluarën që ta ndriçojmë të ardhmen. Sa e shkelqyeshme është kur e sheh një të ri shqiptar që e kërkon vetën nëpër bibliotekat e Gjermanisë, dhe e gjenë!

Ajo është e shkruar, ajo jeton në historinë botërore, ajo jeton në libraritë e shteteve të iluminuara.

MOS E HUMB, KLIKO LINKUN E MEPOSHTEM PER ME TEPER..

Erdogan: E gjithë Greqia në vitin 2050, do të jetë Shqipëri, Ballkani është tokë Ilire (Foto)

Një gazetë turke ka “tërbuar” grekët për shkak të publikimit të një hartë me kufijtë e ndryshuar të Europës.
Sipas gazetës turke “Star”, Greqia nuk do të ekzistojë më, por do të jenë shqiptarët që do të shtrihen deri në territoret greke.
Ky fakt i ka tërbuar mediat greke, duke pasur parasysh marrëdhëniet e Greqisë me Turqinë, por edhe me Shqipërinë.
Ja çfarë shkruan njëra prej mediave greke…
Sfidë e paparë nga gazeta turke pro-qeveritare, “Star”, e cila në faqen e parë ka publikuar një hartë të Europës në vitin 2015, duke e paraqitur…

MOS E HUMBIS…! SHIKO ME SHUME….

Goditja e rradhes ndaj sllaveve: Gjuha shqipe tani zyrtare në: Podgoricë, Ulqin, Tivar, Plavë, Rozhajë dhe Tuz

Goditja e rradhes ndaj sllaveve: Gjuha shqipe tani zyrtare në: Podgoricë, Ulqin, Tivar, Plavë, Rozhajë dhe Tuz.
Ndryshimi i ligjit mbi të drejtat dhe liritë e pakicave në Mal të Zi, parashikon zyrtarizimin e gjuhës së pakicave në të gjitha komunat ku ato përbëjnë 5% të popullsisë, raporton Fakte.

Sipas autoriteteve malazeze gjuha shqipe përveç në Ulqin, Tuz dhe Plavë me ligjin e ri zyrtarizohet tani edhe në Rozhajë, Podgoricë dhe Tivar. Kjo përbën një hap të madh në drejtim të avansimit të drejtave të shqiptarëve në Mal të Zi.

MOS E HUMB, KLIKO LINKUN E MEPOSHTEM PER ME TEPER..

HISTORI PREKESE E ELI FARA, NUK U MARTOVA ME SEPSE….

Eli Fara tregon përse nuk u martua më

Eli Fara një nga këngëtaret më të bukura shqiptare, edhe pse vitet ikin.

Ajo është nënë e një vajze, Marinës, që është bërë gjithashtu personazh i njohur, që e ka lindur kur ishte shumë e re në moshë.

Martesa e saj me të atin e vajzës përfundoi shpejt dhe që nga ajo kohë Eli Fara, nuk është rimartuar duke vendosur të jetojë vetëm me vajzën dhe t’i kushtohet muzikës.

Konica.al ka sjellë një rrëfim mbi jetën e Eli Farës, e cila ka treguar edhe pse nuk është martuar më.

MOS E HUMB, KLIKO LINKUN E MEPOSHTEM PER ME SHUME…

Specialja: Amerikanët: Hashim Thaçi përgjegjës për vrasjen e Komandantëve Agim Ramadani e Sali Çeku

Komandant Ilir Konushefci i cili trasportonte armët nga Shqipëria në Kosovë, akuzon Halitin dorën e djathtë të Hashim Thaçit i cili i blenë granatat me 2 dollarë dhe i shet për 7 dollarë granatën d.m.th me 5 dollar më tepër për çdo granatë.

Nga Rasim Bebo

Nga Agim Vuniqi Harmington Hills “Gazeta prestigjioze Amerikane Neë York Times” e datës 25 qershor 1999, këto vrasje të pa investiguara nga drejtësia, ia ka ngarkuar Hashim Thaçit dhe dy bashkëpuntorëve të tij të ngushtë, Azem Syla ministër i mbrojtjes…

MOS E HUMB, KLIKO LINKUN E MEPOSHTEM PER ME TEPER..

KUJDES nga 20 gjerat qe po i bere vetem 1 her ne jete, vdes brenda 5 minutave

thumb image

1.Nuk mund të murmuritësh me hundën e mbyllur.

girl-holding-her-nose

Jepi pra, provoje vetë!

2. Në Francë, ende ekzistonte dënimi me vdekje në gijotinë, kur u lançua filmi i parë “Star Wars.”

gijotine

Bëhet fjalë për vitin 1977.

3. Kur u zhduk edhe mamuthi i fundit, Piramidat e mëdha mbushën 1000 vjeç.

mamuth

4. Kleopatra jetoi më pranë krijimit të iPhone se Piramidat e mëdha.

cleopatra

 

5. Mos më thoni që i keni përfytyruar piramidat në mes të shkretëtirës…

 Pyramids_of_Giza

Ato janë ndërtuar shumë pranë qytetit të Gizës.

giza

6. E gjithë sipërfaqja e Plutonit mund të shtrihet në Rusi dhe përsëri nuk e mbulon të tërën.

plutoni

7. Meqenëse po flasim për këtë temë, a e dinit që mes vitit 1930 ( kur u mësua për herë të parë për Plutonin) dhe ditëve të sotme, ky planet i vogël nuk është rrotulluar asnjëherë plotësisht rreth diellit?

Planets_and_sun_size_comparison

Megjithatë do ta ketë arritur qëllimin deri në vitin 2178.

8. Dhe në rast se e keni harruar sa të vegjël dhe të pakonsiderueshëm jemi… ja ku e keni tokën në krahasim me diellin.

earth_vs__sun_by_firemoose-d4l5oos

9. Por dielli ynë nuk është gjë në krahasim me VY Canis Major, yllin më të madh të Rrugës së Qumështit.

   

canis major

10. Në rast se e keni pyetur veten, ja si duket kafka e një fëmije me dhëmbë qumështi.

baby teeth

11. Ka shumë mundësi të mos e keni ditur që kunjat e veshëve nuk duhen futur në vesh.

q tips

Ato shërbejnë për të pastruar kanalin e veshit.

12. Dy Snickers janë thjesht një Snicker e gjysëm

sub-buzz-4645-1470769716-1

Pa hë bëjini një herë llogaritë.

13. Ja ku e keni vërtetimin që Daniel Radcliffe dhe Elijah Wood janë pothuajse i njejti njeri.

daniel-elijah_640x480_41464855995

Tani që po kujtohem, a i keni parë ndonjeherë të luajnë në të njejtin film? Ja ku e keni vërtetimn e dytë.

14. Ja si rriten ananasët

Ghana_pineapple_field

15. Winnie the Pooh ishte në fakt një ari femër.

02-winnie-the-pooh.w529.h529.2x

Tani nuk ka më asnjë dyshim…

16. Tiranosauri Reks jetoi më pranë periudhës së njeriut se të stegosaurit.

Tyrannosaurus-rex.73505

17. Gjuha gjermane është gjuha më e folur në Dakotën e Veriut pas anglishtes.

map18. Emri Barbie është në të vërtetë një nofkë. Emri nga i cili rrodhi është “Barbara Millicent Roberts.”

 barbie

19. Radha e shkronjave të alfabetit duhet të jetë krejt e kundërta.

 alfabet

20. Ky mund të jetë zbulimi më i madh…

mario1_720