Sa shumë është rritur Ansi i Sinan Hoxhës!

Sa shumë është rritur Ansi i Sinan Hoxhës!

Familja e tyre u bekua gati 1 vit më parë me ardhjen në jetë të Ansit dhe ky ka qenë viti më i bukur për Sinanin dhe bashkëshorten e tij Andrra. Ata kanë provuar disa emocione dhe ndjesi të cilat nuk përsëriten shpesh. Djali i tyre, që mban bashkimin e emrave të dy prindërve, është bërë i famshëm edhe pse ende nuk ka festuar 1-vjetorin.
Çdo foto e Ansit ngjall interes, pasi si çdo fëmijë ai rritet e ndryshon çdo ditë. Sa vjen dhe bëhet më i bukur!

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Pas lindjes së vajzës ra në komë, zgjohet shtatë vite më vonë

Danijela-Kovacevic-3-650x358

Jeta nuk është të qëndrosh gjithnjë në shtrat, megjithatë Danijela deri në fillim të këtij viti ishte e ngjitur pas tij, derisa shkoi në Gjermani për terapi.
Për shtatë vite me radhë ajo ka qenë në letargji. Njerëzit e kanë njohur si Danijel Kovacevic, 24 vjeçare nga Indjija dhe ka pasur një lindje cezariane në spitalin e Novi Sadit “Bethany.”

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

A e dini sa miliona euro i fitoi sonte Anthony Joshua?

Anthony Joshua ka triumfuar në boksin profesionist për peshat e rënda kundër Wladimir Klitschkos.Ky i fundit është gjendur tre herë në ‘knock-down’ në raundin e 11 dhe me këtë rast gjyqtari kryesor ka ndërprerë meçin.Por, a e dini se sa para i ka fituar 28-vjeçari britanik me triumfin kundër ukrainasit 41-vjeçar.Sipas asaj që shkruan gazeta britanike “The Telegraph”, Joshua ka fituar sonte plotë 18 milionë euro.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Momenti dramatik kur burri shpëton për një ‘fije floku’ gruan nga vetëvrasja

Zena-samoubistvo-620x350

Një video me pamje dramatike është publikuar në rrjetet sociale, në të cilën burri shpëton gruan e tij nga vetëvrasja.
Ajo për të cilën të gjithë komentojnë është mënyra se si ai e shpëtoi pas kërcënimit se ajo do të kryente vetëvrasje, ai e kapi nga flokët, transmeton lajmi.net.Çifti jetonte në katin e fundit të ndërtesës, ndërsa sipas fqinjëve ata para incidentit grindeshin me zë të lartë.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Babai i jep një këshillë djalit për natën e parë të martesës, ai e ve në praktikë, por reagimi i gruas do t’ju befasojë

babai-i-dha-660x330

Një këshillë e vyer vjen nga një baba për djalin e tij në natën e parë të martesës. Djali ia dëgjoi fjalën, e vuri në praktikë këshillën.
Teksa janë duke pirë një gotë verë babai i thotë djalit të tij Mike:
“Biri im, më lejo të jap disa këshilla. Natën e parë të martesës, kur nëna jote dhe unë ishim në dhomën tonë, unë hoqa pantallonat dhe ia dhashë asaj: ‘Ja ku i ke, provoji’ i thashë.’Nuk mund t’i vesh janë shumë të mëdha’

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

A e dini pse nuk mund të qeshni në fotot për pasaportë?

1-360-780x439

Të gjithëve na ka ndodhur që kur e kemi treguar kartën tonë të identitetit, apo pasaportën para miqve ta fshehim fotografinë tonë. Ose edhe miqtë e kanë tentuar diçka të tillë. Disa dalin seriozë, të zemëruar, por edhe të habitur nga blici i kamerës. Fotografia e një objekti kaq të rëndësishëm mund të jetë dhe objekt shakaje ndonjëherë. Përse nuk mund të qeshësh në fotot për pasaportë?

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Çfarë përjeton foshnja gjatë abortit, do t’iu bëjë të qani

t_1488289950-850220-633x330

Aborti është padyshim një hap tejet i vështirë për nënën, ndërsa në ditët e sotme kjo dukuri është shpeshtuar duke kryer edhe aborte të paarsyeshme siç janë ato të seksit të pambrojtur, shkruan revista Kosovarja.
Abort nënkupton ndalim i zhvillimit të fetusit duke nxjerrë atë jashtë në mënyrën më mizore që do të shihni ndonjëherë.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Nuk do ta besoni kush janë populli më gjumash në bot

b0a479ae9d81cec5028b126df50e87d4_L

Sipas një studimi më të fundit, populli më gjumash në botë është ai kinezët. Kina kanë një mesatare gjumi prej 8.5 orësh në natë dhe kalojnë rreth dy orë në tavolinë gjatë ditës. Kinezët përshkruhen si punëtorë të mëdhenj, por dhe si gjumashë të rëndë. Megjithatë, e mira e tyre është se, ata mund të flenë kudo , mbi shkëmbinj, mbi ulëse, mbi karrocë, nën makinë, mbi makinë, mbi perime, në treg, në park, mbi motoçikletë…

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

3 ushqimet që ndihmojnë në forcimin e sistemit imunitar

Dietologu i njohur në Las Vegas, Andy Bellatti ka zbuluar 3 ushqimet me më shumë lëndë ushqyese të cilat forcojnë sistemin imunitar. Bëhet fjalë për luleshtrydhet, qiqrat dhe bajamet.
Luleshtrydhet janë të mira për sistemin imunitar sepse janë një burim i mirë i vitaminës C.
Bajamet janë gjithashtu të mira për sistemin imunitar pasi janë një burim i mirë i vitaminës E.
Ndërsa një filxhan me qiqra siguron 25% të dozës së zinkut që ju duhet çdo ditë, një lëndë ushqyese shumë e rëndësishme për sistemin imunitar.

”Unë jam Elda Halili. Por mund të isha vajza apo motra juaj, më ndihmoni. Dua të jetoj”

17201267_1150340671758573_1442575459962571668_n

Jam 16 vjeçe dhe jetoj në “Bathore”, Tiranë. Ju shkruaj dhe ju flas sot, të gjithëve ju, nëna, baballarë, motra, vëllezër, apo miq dhe mikesha të dikujt. Dua të rrëfej historinë time. Me shpresën se ju do ta lexoni deri në fund dhe me shpresën që në këtë botë të stërmadhe, diku, dikush, do të vejë dorën në zemër.
Gjithçka ndodhi pasditen e 25 shtatorit, të vitit 2004, para 12 vitesh, kur unë isha vetëm 4 vjeçe.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem