Besi tha se ishte bërë shkak për takimin me Xhensilën, Nard Ndoka reagon me fjalë “të ashpra”

Pasi aktori i humorit Bes Kallaku përmendi emrin e tij publikisht si shkak të njohjes me Xhensilën, Nard Ndoka i ka “kthyer qokën”.

I ftuar sot në “Xing me Ermalin”, Bes Kallaku rrëfeu se ditën që kishte parë për herë të parë dashurinë e jetës së tij ishte në makinë me Nard Ndokën.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Pamje të pabesueshme/ Orkat sulmojnë balenën dhe e shqyejnë në oqean

Këto pamje të pabesueshme he të rralla tregojnë momentin kur një grup i orkave sulmojnë dhe vrasin një balenë të vetme.

Gjashtë orka, të reja dhe të rritura mesa tyre, shihen duke ndjekur dhe rrethuar një balenë minke, para se ta shqyejnë atë.

Ndjekja vdekjeprurëse është filmuar në Gjirin Avachinsky të Oqeanit Paqësor, pranë Siberisë larg-lindore.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Fëmija afrohet për të kërkuar lëmoshë tek një makinë, por ajo që gjen brenda ia thyen zemrën

Kjo histori emocionale do t’ju bëjë të mendoni rreth vlerës së madhe që ka jeta dhe shëndeti.

Afrika është kontinenti që ka vendet me nivelet më ekstreme të varfërisë në botë. Sipas Bankës Botërore nga 48 vende, 34 kanë standardin më të ulët të jetesës në kontinent dhe varfëria e tyre është përkeqësuar në 25 vitet e fundit.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

“Në Shqipëri lulëzon trafiku i drogës dhe pastrimi i parave”, Këshilli Europian kritik ndaj situatës

Në një raport nga Këshilli Evropian për Marrëdhëniet me Jashtë (ECFR), lidhur me Ballkanin nuk ka fjalë shumë të mira për Shqipërinë. Faktet e zbardhura në raport ndoshta nuk i pëlqejnë askujt, ama është e vërteta dhe nuk kemi si të fshihemi. Është koha që Bashkimi Europian të lëvizë përtej “stabilokracisë” dhe të përballet me liderët politikë nacionalisto – etnikë dhe kleptokratë


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Realizoi një selfie dhe e hodhi në Facebook, miqtë e djalit zbuluan detajin drithërues në foto

Në të njëjtën situatë si në një film horror, Niall Day u befasua kur miqtë e tij i komentuan në foton që kishte vendosur në Facebook se prapa tij ishte një fantazmë.

Imazhi i çuditshëm, i marrë në shtëpinë e tij në Preston, Lancashire, Angli, tregon Niall në plan të parë teksa ka realizuar një foto para pasqyrës.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

U rrit në shpellë, sot është ndër njerëzit më të fuqishëm në botë duke drejtuar 1.4 miliardë banorë

U rrit në shpellë, sot është ndër njerëzit më të fuqishëm në botë duke drejtuar 1.4 miliardë banorës.

Sot është ndër njerëzit me pushtetin më të madh në botë, megjithëse në vitet e para të jetës jetonte brenda një shpelle të përshtatur si shtëpi. Është “The Economist” ajo që i ka kushtuar një analizë biografike Xi Jinping, liderit të Partisë Komuniste kineze. Këtë javë do zhvillohet Kongresi Kombëtar në Kinë

Kopshti zoologjik shpërndau një video duke ushqyer një bebe, askush nuk e gjeti çfarë kafshe ishte

Kopshti zoologjik “Taronga Zoo” në Australi ka më shumë se 350 lloje kafshësh në n kujdesin e tij dhe këtë e vërtetojnë edhe videot që faqja e tij zyrtare hedh në rrjetet sociale.

Një video e ngarkuar së fundmi tregon një krijesë të vogël, të zhveshur, të ngjashme me miun, e cila është duke u ushqyer nga duart e një prej kujdestarëve të kopshtit.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Aksident tragjik/ Shqiptari përplaset me mbrojtëset e rrugës dhe përfundon në asfal

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 22: 30, ka ndodhur një aksident tragjik me pasojë vdekjen e një të riu shqiptar.

Sipas mediave italiane, aksidenti ka ndodhur në zonën e Valganna, në Varese, Itali.

34-vjeçari Frank Marku udhëtonte me makinë dhe është përplasur me mbrojtëset e rrugës.Në makinë me shqiptarin udhëtonte edhe një fëmijë 13 vjec.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Të dënuar për vrasje, përdhunim dhe trafik droge në Angli, kush janë tre shqiptarët?

Tre shqiptarë të dënuar në Angli për vepra të rënda penale janë ekstraduar për të vuajtur në Shqipëri pjesën e mbetur të dënimin. Njoftime nga policia bëjnë me dije se ekstradimi i tyre është kryer të mërkurën rreth orës 12:30.

Mbi tre të ekstraduari rëndojnë akuza për vrasje, trafik droge dhe marrëdhënie seksuale me dhunë.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Nuk do ta besoni se cfare u zbulua se fshihet pas “Spitalit Amerikan”

Një prej spitaleve private më të favorizuara në vitet e fundit, Spitali Amerikan, rezulton se është pronësi e dy kompanive amerikane të kontrolluara nga financieri George Soros.

Të dhënat janë një ‘sekret i hapur’, pasi disa institucione shtetërore amerikane e konfirmojnë një fakt të tillë, por dhe vetë spitali amerikan e konfirmon.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione