Ky xhirim ka pushtuar miliona njerez! (Video)

Bebja nga xhirimi është aq e ëmbël sa që kënaqja e saj me përkëdheljen e nënës ka bërë për vete më shumë se 11 milionë njerëz në Facebook.Çdokush ka nevojë për përqafim të ngrohtë apo së paku për prekja të ngrohët, në mënyrë që më lehtë dhe më bukur të përballet me përditshmërinë jo rrallë të zymtë, transmeton Telegrafi.
Mirëpo, bebet kanë nevojë për butësi. Bebja nga xhirimi është aq e ëmbël saqë kënaqja e saj në përkëdheljen e nënës ka bërë për vete 11 milionë njerëz në Facebook.
http://dai.ly/x5k61p0

Simptomat e fshehta të turpshme të menopauzës

Hulumtuesit nga “Dartmouth, Yale and Connecticut Healthcare Symptoms”, kanë gjetur se 51 % e grave pas menopauzës fillojnë të kenë probleme vaginale dhe të vulvës. Këto probleme përfshijnë kruarje, djegie, dhimbje ose erë. Ndërsa të tjerët vuajnë nga problemet me urinim të shpeshtë, frekuenca urinare, rënie të organit dhe dhimbje.Pavarësisht nga ashpërsia e simptomave, hulumtuesit pohojnë se shumica e grave nuk kërkojnë ndihmën mjekësore që u nevojitet.

“Shqiptarët janë raca më e vjetër në Europë “ -thuhej për ne.

“Shqiptarët janë raca më e vjetër në Europë – Janë më te vjetër se Latinet e Greket – dhe kanë ruajtur gjuhën dhe traditat e tyre edhe deri në Itali jugore si edhe ne Greqi. idealet e tyre janë evropiane, e jo aziatik. ” ( The Biblical World. Volume 41 ) Po ,po kështu paskëshin shkruar shkenca , gazetat dhe të gjithë ata që mendonin që më në fund populli shqiptar do të jetojë e jetën e tij i pavarur nga tutela osmane. Bota e kishte nuhatur zhbërjen e saj dhe mendonin të ngrinin krenarinë tonë kombëtare që të rilindim edhe një herë me veset tona mijëra vjeçare. Për Europën ishte e pakapshme nga mendja që ne nuk dinim se çka është pavarësia dhe se e “donim babën “ përjetësisht

Kliko linkun per me teper:

Bashkimi Evropian gaboi me Kosoven, duhej ta …

Bashkimi Evropian po tregon standarde të dyfishta kur është fjala për Kosovën dhe rrugën e saj integruese, thonë njohësit e zhvillimeve politike. Sipas tyre, Brukseli e ka lënë anash Kosovën, duke i dhënë përparësi të dukshme integrimit të Serbisë, çka ka ndikuar me rritje frustrimesh në Kosovë.Ishte presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ai i cili kritikoi qasjen e Bashkimit Evropian ndaj Kosovës dhe, siç kishte deklaruar ai, favorizimit që po i bëhetSerbisë.

Serwer: ‘Shqipëria e Madhe’, për shkak të frustrimit ndaj integrimeve evropiane

Daniel Serwer, profesor në Universitetin Johns Hopkins, Baltimore, analizon deklaratat e Kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, mbi mundësin e bashkimit të Kosovës me Shqipërinë, nëse BE-ja mbyll derën e integrimit për Kosovën dhe tërë Ballkanin Perëndimor. Sipas Serwer-it, ka dy mënyra për të kuptuar se çfarë tha Rama. Njëra është se kjo është një deklaratë analitike se mungesa e perspektivës evropiane mund të forcojë dëshirën e shqiptarëve për të formuar një hapësirë të unifikuar në Ballkan, dhe unë mendoj se kjo është reale.

Kliko linkun per me teper:

Hahn paralajmëron rrezikun: Dikush tjetër po përpiqet të kontrollojë Ballkanin

Eurokomisioneri për zgjerim dhe politikë fqinjësore, Johannes Hahn paralajmëroi se në qoftë se Bashkimi Evropian mëdyshet në përkushtimin e tij ndaj Ballkanit, dikush tjetër mund të angazhohet në këtë rajon. “Nëse tolerojmë në kujdesin ndaj Ballkanit, dikush tjetër mund të imponohet dhe ky dikushi tashmë është duke bërë përpjekje. BE është opsioni më i mirë, por të gjithë duhet të jenë të gatshëm të luajnë”, tha Hahn.

Kliko linkun per me teper:

Shetiten 45 vende, shikoni si u priten në Shqiperi dhe Kosove (VIDEO)

Global Degree ka publikuar së fundmi një video interesante, në të cilën shfaqen një grup të rinjsh të cilët kanë vizituar 45 vendet e Evropës gjatë një udhëtimi që zgjati hiq më pak se nëntë muaj e gjysmë.Brenda 215 sekondave të videos, ata janë munduar të fusin momentet më interesante që i kanë përjetuar në këto vende që i kanë vizituar,Telegrafi.Gjatë këtij udhëtimi ata kishin vizituar edhe Kosovën dhe Shqipërinë, ndërsa në video Kosova prezantohet me mikpritjen e ngrohtë siç edhe e do tradita, ku të rinjtë shihen të ulur në sofër të mbushur me specialitete të ndryshme derisa në kokë mbanin plisa.
https://www.facebook.com/GlobalDegreeTV/videos/1269356166494435/

Arjan Cani zbulon mashtrimin e Metes. Ja si na genjeu publikisht

Arian Çani, moderatori i emisionit “Zonë e Lirë”, ka publikuar sot një video të pak muajve më parë, ku ishte duke e pyetur Ilir Metën për kandidimin si President i Republikës.Në video shihet që Meta e mohon kategorikisht një gjë të tillë, por Çani ka këmbëngulur të marrë një përgjigje, por Meta i bindur i është përgjigjur se nuk do të jetë President.Edhe pse kreu i LSI këmbëngulte fort që nuk do të ishte President, ai i ka thënë se mendonte të kundërtën dhe kështu ndodhi, Çani këtë herë kishte parashikuar saktë.

Video: Maskat që drejtonin rrahjen e deputetëve në Maqedoni

Dhuna e paprecedentë e ushtruar në ambientet e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë duket se ka qenë e organizuar.Personat e maskuar që gjendeshin në radhët e protestuesve shihen në pamjet filmike që tërheqin protestuesit menjëherë sapo këta të fundit bëhen agresiv dhe sulmojnë liderin e LSDM-së dhe deputetë të tjerë të Kuvendit. Mediat në Maqedoni kanë transmetuar këto pamje në materialin e mëposhtëm. “Organizatorët” me maska janë qarkuar me rreth të kuq. Ata shihen sesi ndërhyjnë, duke kërkuar që të ndërpritet dhuna. Klikoni ketu per te pare videon

Shtëpia në Tiranë: Mos e gjykoni nga pamja e jashtme

Kjo vilë nuk është për ata që duan t’ju bëjnë përshtypje të tjerëve, por për ata që e shijojnë jetën çdo moment. Ajo i ka të gjitha elementet e nevojshëm për rritjen e një familjeje të shëndetshme.Kopshti, megjithëse modest, ishte dizenjuar me shije dhe kopshtari vazhdonte të shtonte detaje të tjera. Ka edhe një ballkon që shikon nga brenda kompleksit. Pamja prej aty është e ngjashme me lagjet amerikane ku fëmijët lozin lirshëm e prindërit i gëzohen arritjeve të tyre.