Vuçiqi ky radikal serb, që don ti vë flakën ruse Ballkanit! – Shqiptarët i bashkon Shqipëria etnike

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk e dimë ende nëse ia ka uruar detyrën presidentit të sapo zgjedhur të Serbisë, Aleksander Vuçiqit, dhe çfarë mesazhi i ka përcjellur. Kjo gjë do të kishte pak rëndësi, nëse sot nuk do të bombardoheshin shqiptarët nga projekti më i ri hegjemonist serb, të cilin presidenti i Serbisë, po përpiqet ta rivë në jetë, gllabërimin jo vetëm të Kosovës, por edhe të Shqipërisë, për të krijuar një Jugosllavi të re. Projekt, ky që kishte dështuar në Jugosllavinë komuniste, më shumë për shkak se ishte penguar nga Rusia e Stalinit, me të cilën i kishin prishur marrëdhëniet rëndë.

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

6 thoughts on “Vuçiqi ky radikal serb, që don ti vë flakën ruse Ballkanit! – Shqiptarët i bashkon Shqipëria etnike”

  1. Ӏ don’t eᴠen know how Ι stopped ᥙp here, hoѡevеr I assumed tһiѕ put
    up useed to Ƅе good. I don’t recognize who you might
    be but dеfinitely you’re gоing to a weⅼl-known blogger іn the event yoս
    are not already. Cheers!

  2. I’m impressed, I have to admit. Genuinely rarely should i encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you may have hit the nail about the head. Your idea is outstanding; the problem is an element that insufficient persons are speaking intelligently about. I am delighted we came across this during my look for something with this.

Leave a Reply

Your email address will not be published.