Dogji flamurin grek ne mes te Himares, arrestohet kreu i “Shqipëri e Bashkuar”

Kryetari i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar, Tahir Veliu dhe dy bashkëpunëtorët e tij Alban Mulaj dhe Burim Veliu, mbrëmjen e 6 Qershorit 2017, në orën 21:00, në pikën kufitare të Morinës janë arrestuar nga Policia Shqiptare dhe po mbahen nën arrest.Këta persona kanë qenë të shpallur në kërkim sepse gjatë në datën 27 maj 2017, gjatë natës, në fshatrat Aliko e Livadhja, dyshohet se në bashkëpunim, kanë hequr dhe djegur flamurin grek, të

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Harrohet LSI / Berisha zbulon skenarin fatal te Rames ne vjeshte

Ish-kryeministri Sali Berisha duke komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama, se nëse PS nuk do të dalë forcë e parë, atëherë ai do të japë dorëheqjen, ka zbuluar se Rama po pergatitet per greve urie ne vjeshte pasi sipas tij e di qe do humbe zgjedhjet.Statusi i Berishës:Edi Rama pregatitet per kapitullimin finalRama me pare ishte zotuar se– po te humbiste zgjedhjet do te jepte doreheqjen– Rama parmbreme tek Balla hoqi dore nga zotimi i

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Kapen keq dy prurjet e reja ne PDK,

Aderimi i fundit në PDK, Armend Ibrahimi, duket se nuk i ka pëlqyer gjithaq prurjes së mëhershme në këtë parti, Arbana Xharrës. Pak ditë pasi ish-kryetari i Forumit Rinor të LDK’së aderoi në partinë e Veselit, imes tij dhe sh-gazetares Xharra ka plasur sherri.Është gazetarja Xharra ajo e cila ka filluar pëeplasje verbale me Ibrahimin, përplasje kjo e cila u shndërrua në konflikt fizik. Mbesa e Fahri Xharrës mësohet se ia ka dhënë një shuplakë

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Grate i rrebelohen Ali Ahmetit

Shoqata e forumit të gruas dhe Këshilli nacional për barazi gjinore përmes një letre, deri te kryetari I BDI-së Ali Ahmeti, kanë kërkuar që gratë të përfaqësohen nga 30% deri në 40 % në ndarjen e posteve në eshalonin e dytë dhe të tretë.Ato kërkojnë respektimin e ligjit për mundësi të barabartë me të cilin garantohen kuotat për përfaqësimin e gruas në opozita udhëheqëse.“Përderisa është ende ndarja e pozitave të eshalonit të dytë dhe të

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Lajm i madh per Shqiptaret e Kosovës nga Gjermania..!!

Ekzistojnë mundësi punësimi për shqiptarë në Gjermani. Por ?farë është realiste, ?farë trillim? Intervistë me Kea Decker, drejtoreshë e Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Qendrës për tëJashtëm.\r\n\r\nDeutsche Welle: Zonja Decker, përhapja e lajmit se Gjermania kërkon 46.000 forca punëtore nga Shqipëria shkaktoi bujë. Çfarë qëndronkonkretisht pas tij?\r\n\r\nKea Decker: Baza e këtij lajmi është faqja e internetit „Make it in Germany” –

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Gjejne nje piton te vdekur me stomak te fryre, shokohen kur i çajne barkun

Një gjarpër i llojit piton është gjetur i ngordhur, por ajo që u bëri përshtypje dy biologëve që e gjetën ishte se stomaku i pitonit ishte i fryrë dhe dëgjohej një frymëmarrje.Pitoni u gjet në Afrikën e Jugut dhe vakti i tij i fundit kishte rezultuar fatal për të. Ai kishte gëlltitur një iriq që ishte 80 cm i gjatë dhe peshonte 13 kilogramë. Pasi veterinerët i kanë bërë autopsinë gjarprit ka rezultuar se gjithë organet e tij të brendshme ishin

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Fahri Xharra: Papa Françeksu eshte shqiptar

Publicisti nga Gjakova Fahri Xharra po pretendon se Papa Françesku është shqiptar. Kaq, pa iu nevojitur asnjë fakt Fahriu ka postuar në faqen e tij të Facebook kuriozitetin se papa është shqiptar.“E dini që Papa Frana është shqiptar? Papa Francesku është Papa i pestë shqiptar në historinë e Vatikanit. Ta duam popullin tonë të madh!”, ka shkruar ai në Facebook.

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Rames i ndodh e papritura në Has, ja çfare i ben demokrati ne takim

Kryeministri Edi Rama u ndal sot pasdite në Has, ne nje takim elektoral me banoret e zones, mbeshtetes te PS, por aty ndodheshin edhe mbeshtetes te PD, te cilit kishin varur edhe flamurin e PD ne dritare dhe ngrinin 6 gishta, per te treguar numrin qe renditet PD ne fleten e votimit. Por ja kush ishte pergjigja e Rames per te:Ti mos bertit aty, se e kam mik unë Lulin. Ju them miqësisht Luli është i mirë për në TV, ama u fik TV Lulin e keni për qejf të vet.

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Milovani 44-vjeçar nga Serbia, merr per nuse 22-vjeçaren nga Shkodra

Në fshatrat serbë mungojnë vajzat e reja, kështu që burrat serbë vendosin të marrin për nuse vajza shqiptare.
Mblesëritë e shqiptarëve me serbët kanë ngjallur gjithnjë bujë në mediat shqiptare dhe në ato të huaja.Vera, quhet gruaja e cila rregullon martesat mes vajzave shkodrane dhe burrave serbë dhe paguhet 2200 dollarë për shërbimet e saj.Në një reportazh është dokumentuar me foto mbërritja e 44-vjeçarit Milovan në Shkodër për të kërkuar dorën e

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Ramush Haradinaj thote se eshte i gatshem per debat, por vetem me Gjergj Dedajn e Partise Liberale te Kosoves

Ramush Haradinaj më në fund ka pranuar debatin. Kreu i AAK-së ka pranuar të jetë pjesë e një ballafaqimi televiziv, por jo me kundërkandidatët Albin Kurti e Avdullah Hoti.I nominuari për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma ka shprehur gatishmëri që të përballet në debat me kreun e Partisë Liberale të Kosovës, Gjergj Dedaj.“E ftoj Gjergj Dedaj në debat publik sepse mendoj se ky debat i bën nder publikut. Të dy jemi kryetarë partish, dy partive me

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!