Adriatik Kelmendi i gezuar që e zuri X2 ne bastore Kosoven

Adriatik Kelmendi mbrëmë ka përjetuar gëzim të dyfishtë pas barazimit të Kosovës me Finlandën në ndeshjen e parë kualifikuese për Botërorin 2018.Kelmendi, si një tifoz kaltër e verdhë, u lumturua shumë nga loja e mirë e Kosovës. Por, gëzimi më i madh i tij erdhi pas 90 minutave, kur Kosova nxorri një barazim 1 me 1.Ky barazim, përveç se i solli 1 pikë Kosovës, i solli edhe një fitim marramendës gazetarit të Rubikon’it, i cili i futi qindra euro në

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Skandal: Vajza nga Nivokazi i uron ditelindjen anglisht nenes, nena nuk di shkrim-lexim as ne shqip

Një veprim skandaloz sapo ka ndodhur në territorin e komunës e cila drejtohet nga njëri nga dy anëtarët e partisë më të re në Kosovë, Alternativa, pra në Komunën e Gjakovës që udhëhiqet nga Mimoza Kusari-Lila.Bëhet fjalë për fshatin Nivokaz, ku një vajzë 21 vjeçare me inicialet D.K. ka shkaktuar “tërmet” në facebook me urimin për ditëlindjen e nënës së saj 53 vjeçe me inicialet V.K.Tronditja erdhi ngase gjakovarja 21 vjeçare ka uruar nënën e

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Godet Ramushi: Imami im i preferuar eshte Fan Stilian Noli

Kryeministri i 100 ditëshit Ramush Haradinaj duket se nuk i ka aq të qarta përkatësitë religjioze të figurave më të njohura kombëtare. Ai dje i quajti priftërinj vëllëzërit Frashëri, të cilët ishin bektashinj. Kurse sot, ai ka bërë një huqje të rradhës duke ia ndërruar përkatësinë fetare një personaliteti tjetër.“Imami është imam që e do vendin e vet e jo Arabinë. Për mu imami është si Fan Noli. Fan Stilian Noli është imami im i preferuar, imami që i duhet

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Halil Matoshi regjistron kurs të italishtes, nuk kuptohet me Adem Grabovcin

“Martesa” e pritur e PDK’së me “çiftin” AAK-Nisma, duket t’i ketë edhe të metat e saj. “Poligamia e komandantëve” i ka sjellë problemet e para për anëtarin e ri të AAK’së, Halil Matoshin.Ish-analisti duket se nuk po arrin në asnjë mënyrë të komunikojë me protagonistët e aferës “Pronto” për shkak të problemeve me gjuhën. Matoshi nuk po arrinë dot të merret vesh në italisht me ish-Shefin e GP të PDK’së, Adem Grabovci.

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Haradinaj: Secili ka te drejtë te jete FEDER(PEDER), por jo si Murat Meha

Një ish-Kryeministër tjetër i Kosovës, ka folur në lidhje me Ditën Kundër Homofobisë dhe Transfobisë. Është ai Kryeministri i 100 ditëshit, Ramush HaradinajPërmes një statusi në facebook, lideri i AAK’së ka thënë se është koha e fundit që t’i jepet fund diskriminimit në bazë të orientimit seksual dhe identitetit gjinor.Haradinaj nuk ka lënë pa e përmendur edhe Murat Mehën në statusin e tij, të cilin me një rast e pati quajtur ‘FEDER’ duke dashur ta

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Pas vendimit per vizat, BE ndalon gjitha kenget e gyrbetit

Aman aman Gjermani, e shkreta Zvicër ti…”, “O gyrbet, gyrbet i zi, jetën ma ke nxi…”, “Kjo bukë e gyrbetit nanë, e idht si pelimi…” etj., janë nga tekstet që nuk do të mund t’i dëgjoni asnjëherë në Kosovë.Kjo pasi BE ka kushtëzuar Kosovën me ndalimin e çdo këngë që vajton jetën në gyrbet, në mënyrë që të dilet me një vendim pozitiv për vizat.
Një gjë e tillë duket të jetë e papranueshme për ata që kënduan këto këngë dhe për ata që me ëndje i dëgjonin ato.

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

LDK anëtareson ‘Qumilin’ qe te sqaroje hesapet me Donika Gervallen

LDK ka sjellë një prurje mjaft domethënëse në parti. Bëhet fjalë për humoristin e mirënjohur gjakovar, Sevdai Radogoshi – Qumili.E kontributi i humoristit në LDK do të jetë i madh. Por jo duke bërë humor, pasi që këtë gjë tash e sa kohë po e bën edhe më mirë Ismet Beqiri me deklaratat e tij.Qumili është sjellë në partinë e Isa Mustafës me një detyrë të veçantë. Ai do të sqarojë hesapet që kjo parti tash e sa kohë i ka me Donika Gërvallën, pasi që

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Haradinaj: Une e kam perfunduar me perpara fakultetin sesa shkollen e mesme

Ramush Haradinaj në tentimin e tij për të treguar të veçantat dhe aftësitë e tij, ka treguar një gjë mjaft interesant nga avancimi akademiko-intelektual i tij. Kryeministri i cili jeton me nostaligjinë e 100 ditëve si Kryeministër, ka deklarar se më herë e ka përfunduar fakultetin sesa shkollën e mesme.“Unë vërtetë jam i aftë. Jam shumë i aftë. Jami i pari, e mbase i vetmi në këtë vend që më herët e kam kryet fakultetin sesa shkollën e mesme.

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Barack Obama adopton Isa Mustafen

Ka ndodhur ajo që pritej më së paku. Dëgjueshmëria dhe tifozëria e Isa Mustafës ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës është shpërblyer nga presidenti Barack Obama, i cili e ka adoptuar kryeministrin e Kosovës.Barack Obama ka thënë se ai dhe bashkëshortja e tij Michele ishin që moti në kërkim të një djali dhe një vëllai për dy vajzat e tyre. Pos tjerash, Obama ka thënë se Isa Mustafa, tash Obama Junior, është trashëgimtari më i devotshëm i familjes

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Haradinaj: Nuk debatoj me dike qe kurrë n’jete nuk ka luajtur ne kazino

Pretendenti i përjetshëm për kreun e ekzekutivit, Ramush Haradinaj, është deklaruar prapë për anulimin e “debatit të gjigantëve”, apo thënë më saktë, tërheqjen e tij.I pari i AAK’së ka thënë se kolegët e tij nga VV dhe koalicioni LDK-AKR-Alternativa nuk e kuptojnë fatin e as jetën, dhe ka shtuar se nuk mund të dalë në debat me njerëz të tillë.“Unë nuk debatoj me dikë që kurrë ne jetë nuk ka shkelur në kazino, nuk ka luajtur në kazino, nuk ka derdhur

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!