E tmerrshme: Italia goditet nga 3 tërmete të fuqishme brenda 1 ore, evakuohen shkollat

E tmerrshme: Italia goditet nga 3 tërmete të fuqishme brenda 1 ore, evakuohen shkollat

Tri tërmete e kanë goditur Italinë qendrore brenda vetëm një ore, me dridhjet që janë ndier në Romë.
Nuk është raportuar për viktima, transmeton Express.
Tërmeti i parë ishte i fuqisë 5.3 ballesh në veri të Amatrice, rreth orës 10:25, sipas Entit Gjeologjik Amerikan. Tërmeti i dytë 5.7 ballesh e goditi po të njëjtën zonë pas vetëm 50 minutave.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Imazhi që po çmend botën: A mund ta gjeni gjarprin e fshehur në gjethe?

Imazhi që po çmend botën: A mund ta gjeni gjarprin e fshehur në gjethe? (Foto)

Një fotografi e postuar në internet në të cilën është fshehur një gjarpër në gjethe, ka habitur mijëra përdorur të mediave sociale që janë këmbëngulës që ta gjejnë.
Ngjyra e gjarprit të fshehur është e ngjashme me gjethet që e rrethojnë në një zonë malore, dhe ndoshta kjo është arsyeja pse njerëzit po e kanë të vështirë ta gjejnë, transmeton Telegrafi.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Ndjekësi i jashtëtokësorëve pretendon se ka gjetur një vendkalim në Hënë

Ndjekësi i jashtëtokësorëve pretendon se ka gjetur një vendkalim në Hënë (Foto)

Tyler Glockner nga Ohio e Shteteve të Bashkuara, beson se ka gjetur vendkalimin në sipërfaqen e Hënës, nëpër të cilën kalojnë jashtëtokësorët.
Në pamjet e marra nga Apollo 15 gjatë vitit 1971, ai pretendon se ka zbuluar hapësirën drejtkëndëshe që është si një stacion ku hyjnë dhe dalin UFO-të, transmeton Telegrafi.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

E pabesueshme! Cekja trafikant droge

E pabesueshme!  Cekja trafikant droge?

Ndodh rrallë që personazhet e famshëm të skenës të tregohen të sinqertë, duke treguar edhe momentet më të “errëta” të jetës së tyre.
Megjithatë, Sejlfulla Myftarin, e njohur nga të gjithë si Cekja ajo që e lidh më shumë me publikun është marrëdhënia e sinqertë.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Makina super luksoze e Ermal Fejzullahut, cmimi marramendes!

Ermali njashtu si Albatriti, reklamon makinën e tij (Foto)

Këngëtari Ermal Fejzullahu është shumë i ndjekur në rrjetet sociale, gjersa shpenzon mjaft kohë në to gjatë ditës.
Së fundmi, ai ka publikuar një fotografi në llogarinë zyrtare në Instagram, përmes së cilës ka falenderuar stilistin e tij, i cili i ka stiluar atij veshjen e re, gjersa është kujdesur që të bie në sy vetura e tij luksoze.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Ermal Mamaqi prezanton nënën, pas lajmit që morri…

Ermal Mamaqi prezanton nënën (Foto)

Aktori dhe këngëtari Ermal Mamaqi ka prezantuar nënën e tij në rrjetet sociale.
Ermali në profilin e tij në Instagram ka publikuar një fotografi të nënës me rastin e ditëlindjës së saj, transmeton Telegrafi.
“Njeriu që më do më shumë nga të gjithë, pa interes dhe pa kushte…100 vjeç Mami”, ka shkruar Mamaqi.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Meda fyen rende kengetaret qe kendojne Tallava, i quan m…

Meda: Nuk jam këngëtar tallavaje

Edhe pse shquhet si një prej këngëtarëve më të sukseshëm të muzikës tallava Meda ka thënë që nuk e këndon këtë zhanër. Sipas tij muzika që ai e bën është muzikë e mirëfillt shqipe dhe nuk ka të bëj me tallava.
E karshi kritikave me të cilat shumë shpesh është ballafaquar, Meda qëndron shumë i ftohtë, madje thekson se edhe ato e kanë pasur vendin e vet duke bërë që ai të ketë edhe më shumë sukses.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Shyhretja tregon për prishjen e shoqërisë me Shkurten

Shyhretja tregon për prishjen e shoqërisë me Shkurten (Video)

Ka pasur shumë thashetheme për raportet ndërmjet Shyhrete Behlulit dhe Shkurte Fejzës në vitet e fundit.
Mirëpo, dy protagonistet deri më tani nuk kishin dhënë ndonjë prononcim për këtë çështje.
Dilema e gjatë e muajve të fundit për ‘Bilbilat e Mushtishtit’ merr përgjigje në intervistën ekskluzive për Prive, ku Shyhrete Behluli shpalos versionin e saj për prishjen e marrëdhënieve mes shoqeve të dikurshme.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Këngëtarja e njohur martohet në xhami me rite islame

18142793_1530852517058531_1942133231_n

Para se të shënojë një vit nga triumfi i saj në Eurovision, këngëtarja ukrainase Susana Alimivna Jamaladinova e njohur më shumë si Jamala, ka kurorëzuar dashurinë e saj me martesë.
Jamala e cila triumfoj vitin e kaluar në festivalin evropian me këngën “1944”, është martuar sot me të fejuarin e saj Bekir Suleimanov, transmeton Magazina.al.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem

Përse e la Lorik Cana futbollin – Ky ishte problemi shëndetësor që e detyroi

Përse e la Lorik Cana futbollin – Ky ishte problemi shëndetësor që e detyroi

Lorik Cana ka qenë i ftuar në programin “Pasdite në Top Channel” ku ka folur për jetën, familjen, karrierën dhe gjithçka që adhuruesit e tij dëshironin të dinin. Loriku ka treguar për të parën herë se çfarë e detyroi të largohej nga futbolli dhe nuk ishte aspak dëshira e tij. Ishin problemet shëndetësore me zemrën dhe mjeku kardiolog që e detyruan të hiqte dorë. Ish-kapiteni tregoi se pas këshillave mjekësore, ai nuk u largua menjëherë.

Per me shume, shikoni linkun e meposhtem