Aktiviteti i cili shpenzon më së shumti kalori, por që nuk do të keni as ndjenjën që po ushtroni

Nëse akoma nuk keni vendosur se cilin aktivitet fizik do të zgjidhni si përgatitje për sezonin e verës, mendoni për Zumban.Me këtë trening do të argëtoheni dhe shpesh as që do të vëreni që jeni duke humbur numër të madh kalorish, transmeton Telegrafi.Derisa ju ushtroni, gjithashtu lëvizni çdo muskul në trupin tuaj dhe ndihmoni në shkrirjen më të shpejtë të kalorive.

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Të gjithë ju që keni një lule në kokë duhet të dini arsyen e rëndësishme

Ndoshta e keni vënë re kur flokët nuk rriten në një formë uniforme dhe të rregullt dhe sillen rreth një luleje. Kjo e ka një arsye shumë të rëndësishme.Në të gjitha kokat kjo formë edhe pse mund të jetë shumë e ndryshme mund të tregojë gjëra të rëndësishme për ne.
Ajo kryesisht ndahet në lule e djathtë dhe e majtë.
Gjëja e rëndësishme është se kjo ka shumë të bëjë me aftësitë tona, kryesisht me hemisferën dominuese.

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Ul shtypjen e gjakut, kolesterolin dhe forcon eshtrat: detyrimisht ta pini këtë lëng

Kakao është shumë e shëndetshme, derisa pos se ka dhe një shije të këndshme, është shumë ushqyese dhe mundet të ndikojë në uljen e shtypjes së lartë të gjakut dhe forcon venat e gjakut, derisa kështu mundet edhe të ulë kolesterolin e lartë. Për të gjitha këto veti shëruese meritor janë flavonoidet që kakao i përmban në përmbajtjen e saj, që njëkohësisht janë domethënëse duke ndikuar edhe në uljen e rrezikut për diabet. Kakaon do të duhej ta konsumoni të ngrohtë.

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Akuzon koleget, por ja si dilte në skenë Adelina para 20 vjetësh (Video)

Adelina Ismaili, ka dhënë një deklaratë e cila ka prekur një numër të madh këngëtaresh të cilët në skenë kanë depërtuar jo vetëm përmes zërit.Ismaili në një intervistë për emisionin NIN, ka thënë se skena shqiptare po i ngjan me më shumë si prostitucion e jo si vend ku kultivohet muzika e mirë.Pas kësaj deklarate të Ismailit, kanë reaguar disa kolege të saj, duke thënë se ka qenë ajo e para që ka “promovuar prostitucionin në skenë”,

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Më i mirë Samsung S8 apo iPhone 7?

Me betejen e vazhdueshme mes sistemeve operative iOS dhe Android, lufta mes kompanive Samsung dhe Apple veçpritet që të intensifikohet me daljen në treg të modelit më të ri Samsung Galaxy S8.
Në këtë tabelë më poshtë ju mund ta bëni vetë dallimin mes iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S8 dhe të vendosni se cilin ta bleni:

Ku mbeti premtimi që Portin e Shëngjinit ta shfrytëzojë Kosova

Porti i Shëngjinit, ishte një nga “dhuratat” që ish-qeveria e Shqipërisë ia kishte premtuar Kosovës pas shpalljes së pavarësisë. Që atëherë, çështja e këtij porti detar ishte temë diskutimi mes dy vendeve.Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, këtë port ia kishte premtuar Kosovës për shfrytëzim, siç ishte thënë, “për nevojat e bizneseve kosovare dhe ekonomisë së përgjithshme”.

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Deda: Aventura e Thaçit e ka kthyer prapa procesin e themelimit të ushtrisë

Deputeti i pavarur i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka shprehur bindjen se, siç e ka quajtur ai aventura e Thaçit për themelimin e ushtrisë përmes Ligjit, e ka kthyer prapa procesin.E ka humbur kredibilitetin e çështjes, ka thënë ai.
Në “Interkativ” të KTV-së, ai ka thënë se të gjithë e kanë ditur se si duhej themeluar ushtria.

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Alergjia nga kozmetika

Qëllimi i kozmetikës është që të na bëjnë të dukemi bukur dhe të ndjehemi të pastër. Preparatet kozmetike janë përdorur në mënyrë të sigurt nga miliona njerëz të të gjitha moshave në mbarë botën. Ndërkohë që shumë njerëz nuk kanë asnjë problem, tek disa të tjerë skuqja e lehtë dhe acarimi mund të jenë mjaft të zakonshme. Pra, shpesh mund të kemi reagime irrituese dhe alergjike.

Kliko ne linkun e meposhtem per me teper

Pija që shëron astmën, sëmundjet e zemrës, pagjumësinë, kollin dhe shumë sëmundje tjera

Një numër i madh frutash dhe perimesh njihen si produkte të cilat i shërojnë problemet e ndryshme shëndetësore, pa pasur nevojë për përdorim të ilaçeve farmaceutike.
Më poshtë e keni një recetë të një pije, e cila funksionon si ilaç i vërtetë dhe jua përmirëson shëndetin e përgjithshëm. Kjo pije kryesisht përbëhet nga hudhra dhe qumështi i ngrohtë.
Përbërësit:

Kush është vajza që Edi Rama i kushton një postim në orët e para të mëngjesit

“MIRËMËNGJES dhe ju uroj një ditë të mbarë me imazhin e yllit më të ri shqiptar, Enkelejda Kamani, solistja e re e TOB që u rendit e para ndër 6 fituesit e Akademisë La Scala për periudhën 2017-2019! Qiellit të botës operistike i shtohet një tjetër yll, që na provon sërish se ëndrrat me sy hapur, realizohen kur pasioni dhe vendosmëria nuk njohin pengesë.Faleminderit Enkelejda”, shkruan Rama.