Donald Trump: Jam me prejardhje shqiptare,

ë një intervistë dhënë gazetës së mirënjohur amerikane New York Times. Donald Trump foli për paraardhësit e tij shqiptarë dhe për Kosovën. Ju sjellim për herë të parë në shqip pjesën ku ai flet për prejardhjen e tij dhe zhvillimet e fundit politike në Kosovë dhe rajon.New York Times: A mund të na tregoni pak për historinë tuaj familjare?Donald Trump: Vij nga një familje e varfër aristokrate. Babai im ka prejardhje shqiptaro-italiane, kurse

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Ramush Haradinaj per shtepine ne Dragodan: E kam ndertu me pare t’synetise

Në lidhje me pasurinë e tij, Ramush Haradinaj, ka folur sot para simpatizantëve të tij në lagjen Arbëria, pasi që disa nga ta e pyeten në lidhje me shtëpinë e tij luksoze.Haradinaj iu ka shpjeguar banorëve të lagjes se shtëpia luksoze e tij i ishte mundësuar vetëm pas solidarizimit të akraballëkut dhe miqve të tij.“Ju e dini se është traditë e shqiptarëve që masi t’ua prejmë mashkujve lucat apo ti bëjmë synet, ilaket e miqtë iu japin kapak pare.

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

SPECIALJA-Lista e emrave që duhet të përgjigjen për vrasje, krim të organizuar, korrupsion

Ne për emrat e më të dyshuarve për krime, vrasje politike dhe krim të organizuar kemi biseduar me Naim Miftarin i njohur për nxjerrjen e shumë dëshmive, që tregojnë për krimin e organizuar dhe korrupsionin në Kosovë, të kryer kryesisht nga e majta që kishte ngritur një sistem të sajin paralel gjatë luftës.
MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

Hidhni 5 kokrra aspirina ne lavatriçe, ja çfare ndodh

Ju ka ndodhur të vini re që bluza apo këmisha juaj e preferuar nuk është më aq e bardhë si në fillim?
Ndoshta keni menduar se është bërë kështu nga ndonjë përzierje e gabuar me veshjet me ngjyrë ose detergjenti jo shumë cilësor, por edhe kur keni blerë një detergjent më të shtrenjtë, njollat dhe hija e grisë nuk janë larguar prej tyre.

Britania nderron ngjyren e paketave të cigareve ne te gjelber, arsyeja do t’iu befasoje

Rregullat rigoroze për cigare në Britani të Madhe do të fillojnë të zbatohen nga e diela, në përpjekje për të shtyrë njerëzit që të braktisin pirjen e duhanit.Sipas ligjit të ri, të gjitha cigaret do të shiten në pako të standardizuara me ngjyrë të gjelbër, të cilën studiuesit më herët e përshkruan si “ngjyrën më të keqe në botë”.Vendimi që pakot të jenë me ngjyrë të gjelbër është ndërmarrë me qëllim që njerëzit të heqin dorë nga pirja e duhanit, shkruan gazeta britanike “Independent”.

SHBA-ja e identifikon llojin e raketes qe e testoi sot Koreja Veriore

Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara dhe të Koresë Jugore kanë thënë sot se raketa që u testua sot nga Koreja Veriore ishte raketë balistike me rreze të mesme veprimi.Ky ishte testimi më i fundit i raketave balistike i Veriut që është duke e përshpejtuar zhvillimin e programeve raketore dhe armëve bërthamore, transmeton Express.Raketa u shkrep nga një zonë afër rajonit Puckang të Koresë Veriore, dhe fluturojë rreth 500 kilometra drejt lindjes, sipas Shtabit të Përgjithshëm të Koresë Jugore. Ndërkohë, Komanda Amerikane e Paqësorit ka thënë se e ka gjurmuar raketën para se ajo të binte në deti.

Ja kush është shkaku kryesor i kancerit! Mësojeni, ose vdisni!

Shkaku kryesor i kancerit është zbuluar që në vitin 1931, por askush nuk flet për këtë
Shumë pak njerëz në të gjithë botën e dinë përse ky fakt është fshehur nga industria farmaceutike dhe industria e ushqimit. Në vitin 1931 shkencëtari gjerman Otto Heinrich Warburg ka marrë çmimin Nobel për zbulimin e shkaktarit kryesor të kancerit.

MOS I HUMB TJERAT, KLIKO POSHTE PER ME TEPER!

“Bomba” e Nikoll Lesit: Kam informacione te mjaftueshme, ja cfare ndodh pas zgjedhjeve

Të them çfarë mendoj më aq sa kam informacion dhe kam informacion mjaftueshëm. Ky është një pazar. Një pazar që do vazhdojë edhe pas zgjedhjeve. Dëgjomëni mua. Ja këtu do jemi! Do të jetë një sistem dy partiak që do të përforcohet. Kjo marrveshje ka vetëm një gjë pozitive që eleminoi rrëmujat e planifikuara me 18 qershor. Nga ky pakt për mua fitoi Rama, Basha është i humbur nga kjo marëveshje”, deklaroi Lesi.

Një shpërndarje nga ti mund të jet një shpres e madhe per Senadin e vogël.. Nese smund ta ndihmosh me të holla të pakten shperndaje behu shkaktar qe ta ndihmoje dikush!

Familja e vogelushit te semur Senadit ne gjendje te rende, jetojne me vetem 45 euro social ne kushte te renda, me senadin i cili ka nevoj per ndihme finnaciare per te blere barnat per sherim, i cili tashme qe 4 Vite jeton vetem me babin e tij pas vdekjes se nenes, Senadi i cili gjendet ne gjendje te rende per shkak te kushteve financiare te renda te familjes se tij.
Kush ka mundesi per te kontribuar numri kontaktues +377 45 295 156

LAJMI FUNDIT: Arrestohet Sali Berisha para disa minutave

Ish-kryeministri Sali Berisha i është rikthyer fjalimeve nga ccadra e lirisë, ku sot ka falenderuar qytetarët e Kavajës për zgjedhjet që nuk u mbajtën të dielën.Për ish-kryeministrin Berisha shqiptarët kanë arsye të shumta që të dalin e të protestojnë në 13 Maj në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Ai është ndalur sërish në akuza edhe ndaj qeverisë së Ramës, për të cilën tha se do të largohet nga populli.

Lexo lajmin e plote ne linkun e meposhtem