Gjeti disa vezë të çuditshme në kopsht, por nuk e kishte imagjinuar kurrë se çfarë ishin

Me gjasë të gjithë keni eksperienca me ndihmën që i jepnit gjyshes në kopshtin e saj. Gjithashtu ne e dimë se detyra e kopshtarisë është e ndërlikuar ndonjëherë dhe gjithmonë duhet të jeni të vëmendshëm. Sigurisht, mund t’u shfaqet ndonjë insekt apo zvarranik i padëshiruar ose mund të dëmtoni bimët e mbjella që zakonisht janë lule. Por ky rast nuk është i tillë, mund të hasni edhe në përvoja të gëzueshme si ky njeri.

MOS HUMBISNI, KLIKONI PER ME TEPER:

Ja Çfarë i ndodh trurit tuaj nëse flini pak:

Kur ndiheni shumë të lodhur, patjetër që mund të ndiheni edhe sikur ju mungon kapaciteti i trurit. Tani, një studim i ri ka sugjeruar se kjo mund të jetë si pasojë e privimit kronik të gjumit. Hulumtimi i ri, i kryer nga Michele Bellesi – Universiteti Politeknik, Marche, Itali dhe i botuar në “Journal of Neuroscience, analizoi trurin e minjve që kishin gjumë të rregullt, atyre me zgjim spontan, me privim të gjumit dhe me privim kronik të gjumit.

MOS HUMBISNI, KLIKONI PER ME TEPER:

Cfare ndodh kur kafshon më shumë se çmund të përtypësh…

Një pulëbardhë gjeti ushqimin e saj dhe u lumturua mjaft kur vakti ishte një copë bukë. Për fat të keq sqepi i tij ngeci përmes fetës së bukës gjatë luftës për ushqim me pulëbardhat e tjera në Akranes të Islandës. Duket e çuditshme por në fakt shpendi e hëngri gjithë bukën për vete, teksa e shihnin miqtë e tij të urritur.

Mos HUMBISNI, KLIKONI PER ME TEPER:

Vret bretkosën gjigande: Por a është ashtu siç duket?

Fotot e një burri, teksa mban në dorë një bretkosë gjigande, po bëjnë xhiron e rrjetit. Marcuz Rangel pretendon se ka vrarë një bretkosë monstruoze. Bretkosat-dem janë të famshme në SHBA, por komentuesit nuk janë të bindur. Disa thonë se fotot janë të manipuluara. Në fakt fotot janë publikuar nga Shoqata e Gjahtarëve të Teksasit Jugor.

MOS HUMBISNI, KLIKONI PER ME TEPER:

Princesha arabe me stil evropian po mahnit gjithë botën

Ameerah Al Taweel është një princeshë 33-vjeçe e Arabisë Saudite e cila i ka inspiruar të gjithë me dëshirën e saj për ta bërë botën një vend më të mirë. Princesha Ameerah është një grua e bukur, e vendosur dhe qëllimore. Ajo përballet me problemet njerëzore jo vetëm në Arabi Saudite, por në të gjithë botën.

MOS HUMBISNI, KLIKONI PER ME TEPER:

SHOKUESE: “Unë isha ‘gruaja e qejfit’ e trafikantit të armëve”

Sot ajo është e njohur si themeluesja e markës së njohur të rrobave, Roxy. Por në fillim të viteve ’80, Jill Dodd ishte një modele e re dhe naive, që kishte fluturuar në Kanë për të festuar me miqtë, kur u takua me një zotëri të shkurtër, qeros dhe mbipeshë. Më vonë mësoi se ai ishte miliarderi Adnan Khashoggi, trafikant i njohur armësh. Dhe ajo do bëhej ‘gruaja e qejfit’ e tij.

MOS HUMBISNI, KLIKONI PER ME TEPER:

Saxhexhinjtë e Korçës, si e tundën në dasmën e mbretit Zog dhe dhurata speciale që u bëri:

Ishte viti 1938. Vetë mbreti Zogu I i kishte ftuar të ishin të pranishëm në ceremoninë e dasmës së tij. Kjo kishte qenë ftesa më e rëndësishme që sazexhinjtë e Korçës kishin marrë në gjithë jetën e tyre. Ndoshta për këtë arsye ata ndiheshin disi të shqetësuar. A do të mundeshin vallë ta linin mbretin të kënaqur? Po sikur ai të mbetej i zhgënjyer?

MOS HUMBISNI, KLIKONI PER ME TEPER:

EDHE KJO NDODHI! Tre femra perdhunojne te riun.

Një ngjarje e pazkontë ka ndodhur në Afrikën e Jugut ku një taksi e gabuar i ka kushtuar një djali 23-vjeçar 3 ditë të tmerrshme. Ai është pëdhunuar vazhdimisht nga tre femra të cilt ndodheshin në të njejtën taksi me të, shkruan “Daily Mail”. Teksa udhëtonin me taksi, papritur femrat i injektojnë një lloj substance e cila e vë në gjumë dhe zgjohet në një vend të panjohur.

MOS HUMBISNI KLIKONI PER ME TEPER:

DOSSIER: Nga spiun i CIA-s tek trafikimi i drogës

Manuel Noriega, ish-sundimtari ushtarak i Panamasë, që u rrëzua nga pushteti prej amerikanëve në vitin 1989, vdiq në moshën 83-vjeçare.
Lajmin e bëri të ditur presidenti i vendit. Juan Carlos Varela tha se vdekja e tij mbyll një kapitull të historisë së Panamasë.Ish-diktatori e drejtoi vendin e Amerikës Qendrore nga viti 1983 deri në vitin 1989.Noriega ishte spiun i CIA-s, por u kthye në armik të amerikanëve pasi regjimi i tij brutal përkrahu ndjeshëm trafikun e drogës.

MOS HUMBISNI, KLIKONI PER ME TEPER