Google Maps censuron imazhin e krijesës së çuditshme të kapur në ndërtesë

Çfarë ishte ajo?! Shfaqja e kësaj krijese të rralla shkaktoi një trazirë të madhe mes përdoruesve të “Google Maps”, por që ky aplikacion e kishte fshehur.

Google Maps ka fshehur së fundmi me një shenjë të kuqe një krijesë të çuditshme që është fotografuar para shumë kohësh në ballkonin e një ndërtesë në Francë. Qenia e rrallë është kapur nga kamera automatike e automjetit.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

“Ty s’dua ta shoh bojën në televizor”, shpërthen ashpër gazetarja

Unë kam kohë që s’dua të ta shoh bojën në televizor ty!

Prit, nuk jam kaq trime. Nuk e kam me ty që drejton formate televizive, se ndryshe do pres ndonjë dush të ftohtë vetë dhe s’kam këllqe ta përballoj të ftohtin, por e kam me ata që fton ti. Ato s’dua ta shoh me sy, sepse më neveritet kur gjykojnë mbi këngën e nuk njohin asnjë notë.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

“Incidenti në vendin të keq” gjatë dasmës së Besit: Tashë se u bëra me tre

“Incidenti në vendin të keq” gjatë dasmës së Besit: Tashë se u bëra me treF. Gjoni
I thashë Ijes të më bënte gati kostumin e dytë që do vishja pas altarit. Por ku e vesha pashë që më kishte dalë një gjë aty poshtë. Ishte një hudhër e madhe e cila duke shumë keq… thashë se u bëra me tre.

I thash Ijes pastaj: Aman mi, mjafton një sa për syrin e keq”.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Trajneri i Juventusit merr masat: Nëse do të kemi prapë kundër një portier shqiptar

Thomas Strakosha është personazhi i ditës në futbollin italian. Portieri shqiptar sot priti penalltinë e sulmuesit Paulo Dybala në ndeshjen Juventus-Lazio (1-2).

Trajneri i bardhezinjve, Massimiliano Allegri, nuk e mori me shaka humbjen, sepse u bëri thirrje lojtarëve të tij të mos falin më pikë.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

“Më jep lekët që më ke borxh”, degjeneron sherri masiv, moldavi i ngul thikën në qafë shqiptarit

Më jep lekët që më ke borxh”, degjeneron sherri masiv, moldavi i ngul thikën në qafë shqiptaritF. Tenolli!
Orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Terni të Italisë ka ndodhur një sherr masiv me protagonist një shqiptar.

Mendohet se motivi kryesor i sherrit ku morën pjesë shumë persona është një borxh i pakthyer që shqiptari, identiteti i të cilit nuk është bërë me dije, i kishte një moldavi.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Rama bën gafën e madhe në Facebook, Vasili kap gjithçka në kohë dhe e “kryqëzon”

Çdo mëngjes kryeministri Edi Rama poston një status rutinë në faqen e tij zyrtare në Facebook ku i uron ndjekësve ditë të mbarë.

Ai pati një takim 2-ditor në Vlorë me qytetarët ku zhvilloi edhe një mbledhje me ministrat e menjëherë pas kësaj, në vend që të postonte në faqen e tij në Facebook mbi aktivitetet në qytetin bregdetar.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Një shtëpi “e mallkuar” për familjen Obama, ndodhet në mes të New York-ut

Pasi lanë Shtëpinë e Bardhë, çifti Obama ka lëvizur disa herë me banim por me sa duket tashmë kanë pikasur një apartament “të famshëm” në Manhatan, sipas New York Post.

Ish-presidenti do bëjë pronë të tijën një apartament me tarracë në Gracie Square 10, një apartament ku kanë jetuar disa figura të njohura. Trashëgimtarja e ndërtesës është stilistja Gloria Vanderbilt.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Djali ndahet prej saj, 24-vjeçarja e shokon me veprimin e saj kur kthehet në shtëpi

Ndarjet ndonjëherë janë të vështira për t’u kaluar dhe si pasojë mund të sjellin edhe veprime që lëndojnë tjerët.

Disa njerëz zgjedhin të heshtin e disa vendosin të shkatërrojnë çdo shenjë nga lidhja e tyre.

Kjo grua qartazi zgjodhi t’i jepte ish-të dashurit të saj atë që meritonte, pasi i hodhi makinën tip “Mercedes” në fund të pishinës pas ndarjes së tyre.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

“Çmendet moti”, ja çfarë ndodh javën tjetër

Jemi në mes të muajit tetor dhe moti “duket xham” siç do thonin gjyshet tona. Temperaturat vijojnë të rriten ditë pas dite megjithëse mëngjesi vijon të jetë i freskët.

Rritja do të vazhdoje dhe nesër e gjatë gjithë javës së ardhshme, ku temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 30 gradë celsius.


MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione

Rrëfehet e mitura që u përdhunua nga 55-vjeçari dhe mbeti shtatzënë: Ja si ndodhi e gjitha

Një ngjarje e rëndë ka tronditur fshatin Velçan të Pogradecit paraditen e sotme.

Një 15-vjeçare ka mbetur shtatzënë si pasojë e një përdhunimi që i ka bërë një 55-vjeçar. Ata të dy ishin banues në fshatin Velçan, por përdhunuesi i quajtur Ligor. B njihej në fshat si person i qetë, jo problematik dhe është baba i katër fëmijëve. Ngjarja ka ndodhur në muajin mars dhe vajza e ka kallëzuar autorin në polici një ditë më parë.

MOS HUMB! Tejkalo linkun më poshtë për më tepër informacione